Seakeeper 7HD

Seakeeper 7HD

~ 45 – 54 feet ve ~ 25 ton deplasman ağırlığına kadar teknelerde , yalpayı % 95 oranında ortadan kaldırmak üzere tasarlanan Seakeeper 7HD tekne içine montaj edilir, sadece cüzi bir elektrik gücü gerektirir ve teknede neredeyse her uygun alana monte edilebilir.

77 900 $
(Montaj bedeli ve vergiler hariç)

Maliyet & Bilgi için Bize Ulaşın
Gyroscope Seakeeper 7HD

Uygunluk

15 ton
25 ton
35 ton
60 ton
85 ton

Gyro Özellikleri

Devir Hızı: 7,000 RPM

Açısal Momentum: 7,000 N-M-S

Yalpa Önleyici Tork: 14,630 N-M

Stabilizasyon süresi (%100 devir): 35 dakika (7,000 RPM)

Stabilizasyon başlangıç süresi (%70 devir): 25 dakika (5,600 RPM)

İlk başlangıçta DC elektrik tüketimi: 3000 Watt Max

Ortalama Tüketim (deniz koşuluna bağlı): 1000-2000 Watt

DC güç tüketimi : 240 Watt

AC giriş gerilimi : 208 - 230 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz, Tek Faz

DC giriş voltajı: 24 VDC @ 10 Amps

Ağırlık: 550 kg (1,210 lbs)

Boyutlar: 0.852 L x 0.903 W x 0.720 H (metre)
33.5 L x 35.6 W x 28.3 H (inç)


GYRO PERFORMANSI

Yalpa hareketi tekne üzerinde insanı en rahatsız eden, baş döndürücü, yorucu ve muhtemelen deniz tutmasının en büyük sebebidir. Su üzerinde olma ve seyir keyfi karşılığında birçok kişiye bedel ödeten kaçınılmaz bir durumdur.

Gyro-dinamik prensibini kullanan ve helyum vakum kapsülü içerisinde çalışan Seakeeper Gyro dengeleyiciler, tekne gövdesi dışına takılan kanatlar nedeniyle meydana gelebilecek sürtünmeye mahal vermeden veya hasara sebep olmadan yalpayı neredeyse tamamen ortadan kaldıran güçlü bir doğrultucu tork uygular. Modern Seakeeper hareket kontrol sistemi, kürenin hidrolik fren sistemini aktif bir şekilde kontrol eder ve optimum performans için ve tüm deniz koşullarında her türlü tekne üzerinde yalpa önleyici torkun etkinliğini arttırır.


ELEKTRİK SİSTEMİ

Gerekli besleme voltajları: 208-230 VAC (+/-% 10), 50/60 Hz, tek fazlı motoru koruması için 30 A devre kesici ve 10 A devre kesici tarafından korunan 24 VDC kontrol sistemi.


SOĞUTMA SİSTEMİ

Gyro yatakları ve elektronik kontrol sistemi bir tuzlu su devresi ve deniz suyu ile çalışan eşanjör tarafından soğutulur. Montaj sırasında bu eşanjör üzerinde maksimum 6,9 bar'da 15,1 L / dakika debili bir deniz suyu pompası kullanılmalıdır Gyronun monte edildiği bölmenin ortam sıcaklığı 50 ° C'yi geçmemelidir.


GYRO BAĞLANTI YATAĞI

Tersane veya montajı yüklenecek firma gyronun konumlandırılacağı tekne zemininin tasarımından ve bu alanın düzeninden sorumludur ve bu yatağın gyro yüklerini tekne gövdesine güvenli bir şekilde aktarabilmelerini sağlamalıdır.


GÜVENLİK

Genel sistem arızası, güç kaynağı arızası veya fren basıncı kaybı durumunda gyronun anti-tork üretmemesi için fren sistemi otomatik olarak gyroyu kilitler. Fren sistemi aynı zamanda kontrol paneli üzerinden veya güç kaynağının kesilmesi ile manuel olarak kilitlenebilir.


GYRONUN KONUMU

Gyro sistemi tork etkili bir cihazıdır ve bu nedenle tekne üzerinde belirli bir yere yerleştirilmesi gerekmez. Bununla birlikte dikey ivmenin ± 1 G'yi (0 - 2G) aşabileceği hızlı kayıcı tekneler için, gyroyu teknenin kıç ortasından kıç tarafa doğru monte etmeniz önerilir.


KONTROL

Gyro'yu başlatmak, kullanmak ve kontrol etmek için bir dokunmatik ekran tedarik edilmektedir.


ALARM

Sistemin otomatik çalışmasını sağlamak için sistem üzerinde sensörler ve alarmlar yer alır. Gyro yatak sıcaklığı, küre vakum değeri, küre açısı, fren basıncı ve hareket sensörlerinin değerleri elektronik kontrol birimi tarafından yönetilir, bu bilgi ve / veya alarmlar kontrol ekranına gönderilir. Gerektiğinde teknik servisimiz için alarm ve arıza geçmişi sistem hafızasında saklanır.